ÖVRIGT / Diverse / Smyckeskrin 2837403
*
nr 283 7403
Smyckeskrin
1800-tal,spegel,löstagbart fack
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löstagbart fack smyckeskrin spegel
-
6019 Bordstabletter
4 st, Engelska jaktmotiv, 40x30 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:52
-
6238 Bricka
Alessi. Diameter: 48 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:42
-
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:21
-
6018 Brickor
3 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:46
-
6188 Coasters
för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:07
-
6056 Golvlykta
Smide, saknar glas & el. Höjd: 160 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
*
Smyckeskrin
nr 283 7403
Smyckeskrin
1800-tal,spegel,löstagbart fack
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2003 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löstagbart fack smyckeskrin spegel
-
6019 Bordstabletter
4 st, Engelska jaktmotiv, 40x30 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:52 -
6238 Bricka
Alessi. Diameter: 48 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:42 -
5177 Bricka
Försilvrad. Lars Holmström (1894-1959), Sverige. A..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:21
-
6018 Brickor
3 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:46 -
6188 Coasters
för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:07 -
6056 Golvlykta
Smide, saknar glas & el. Höjd: 160 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38